KORONÁZÁSI ÜNNEPI JÁTÉKOK
2016. AUGUSZTUS 13–15.
 
(A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják.)
 
 
Koronázó tér − Nemzeti Emlékhely − Középkori Romkert:
Koronázási Szertartásjáték – II. (Vak) Béla, a Fény koldusa − Szikora János rendezésében
Előadások időpontja: 2016. augusztus 13−14. 21.30


KÖZÉPKORI PIAC ÉS VÁSÁRI FORGATAG
10.00–21.30 óra
Városház tér
Közreműködők: Jancsárkert helyi termelői vásár-, piac- és közösségi tér,
Őskultúra Alapítvány, Szabad Színház
 
augusztus 13. (szombat)
 
10.00–19.00          Szabad a vásár!
10.00                     Az óriásbábok érkezése
13.00                     A Ládafia Bábszínház előadása
16.00                     Lidérces messze fény: a Sacra Compania és az Ördöngös Széptevők óriásbábos előadása
18.00                     Gólyalábas vásári komédiák: Csipás, a csodacsődör
19.30                     Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
 
augusztus 14. (vasárnap)
 
10.00–19.00          Szabad a vásár!
10.00                     Az óriásbábok érkezése
13.00                     A Ládafia Bábszínház előadása
16.00                     Lidérces messze fény: a Sacra Compania és az Ördöngös Széptevők óriásbábos előadása
18.00                     Gólyalábas vásári komédiák: Szent György és a sárkány
19.30                     Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
 
augusztus 15. (hétfő)
 
10.00–19.00          Szabad a vásár!
10.00                     Az óriásbábok érkezése
13.00                     A Ládafia Bábszínház előadása
16.00                     Lidérces messze fény: a Sacra Compania és az Ördöngös Széptevők óriásbábos előadása
18.00                     Gólyalábas vásári komédiák: Rítus
19.30                     Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba
 

ZENETÉR
10.00–21.00 óra
Mátyás király-emlékmű
Közreműködő régizenei együttesek:
Hollóének Hungarica, Musica Historica, Sub Rosa és a Kurul Dobosok
 
augusztus 13. (szombat)
 
egész napos foglalkoztató programok
10.00                     Hollóének Hungarica
11.00                     Béla II. – Phantasie: „Die Bretter” játékcsoport német-magyar ajkú játéka
14.00                     Sub Rosa régizenei együttes
15.00                     A Musica Historica megzenésített versekkel mutatja be az óriásbábokat: Szent Istvánt, Gizellát, Imre herceget, Asztrik püspököt, Gézát és Saroltot
16.00                     Kurul Dobosok
17.00                     Hollóének Hungarica
19.00                     A Musica Historica megzenésített versekkel mutatja be az óriásbábokat: Szent Istvánt, Gizellát, Imre herceget, Asztrik püspököt, Gézát és Saroltot
21.00                     Sub Rosa régizenei együttes
 
augusztus 14. (vasárnap)
 
egész napos foglalkoztató programok
10.00                     Hollóének Hungarica
11.00                     Béla II. – Phantasie: „Die Bretter” játékcsoport német-magyar ajkú játéka
14.00                     Sub Rosa régizenei együttes
15.00                     A Musica Historica megzenésített versekkel mutatja be az óriásbábokat: Szent Lászlót, Adelhaidot, Piroskát, Salamont és I. Gézát
16.00                     Sub Rosa régizenei együttes
17.00                     Hollóének Hungarica
19.00                     A Musica Historica megzenésített versekkel mutatja be az óriásbábokat: Szent Lászlót, Adelhaidot, Piroskát, Salamont és I. Gézát
21.00                     Musica Historica
 
augusztus 15. (hétfő)
 
egész napos foglalkoztató programok
10.00                     Hollóének Hungarica
11.00                     Béla II. – Phantasie: „Die Bretter” játékcsoport német-magyar ajkú játéka
14.00                     Sub Rosa régizenei együttes
15.00                     A Musica Historica megzenésített versekkel mutatja be az óriásbábokat: Könyves Kálmánt, Álmos herceget, II. (Vak) Bélát és II. Istvánt
16.00                     Kurul Dobosok
17.00                     Hollóének Hungarica
19.00                     A Musica Historica megzenésített versekkel mutatja be az óriásbábokat: Könyves Kálmánt, Álmos herceget, II. (Vak) Bélát és II. Istvánt
21.00                     Hollóének Hungarica
 

HAGYOMÁNYŐRZŐK SEREGSZEMLÉJE
10.00–18.00 óra
Zichy liget és Jávor Ottó tér
 
Talpas tábor a Zichy ligetben
 
Tábori bemutatókat tart: Borostyánkő Hagyományőrző Egyesület, Első András Király Lovagrend, Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület, Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület, Fekete Nap Történelmi Társaság, Magyar Királyi Kardforgatók Rendje
 
 
A harcos bemutatók sorrendje mindhárom napon:
 
13.00                     Első András Király Lovagrend
14.00                     Magyar Királyi Kardforgatók Rendje
15.00                     Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület
16.00                     Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület, Borostyánkő Hagyományőrző Egyesület, Fekete Nap Történelmi Társaság
 
 
Zenés produkciók a ligetben:
 
augusztus 13. (szombat)
 
10.00 és 13.00       Kurul Dobosok
 
augusztus 14. (vasárnap)
 
10.00                     Musica Historica
13.00                     Hollóének Hungarica
 
augusztus 15. (hétfő)
 
10.00 és 13.00       Kurul Dobosok
 
 
Lovas tábor a Jávor Ottó téren
 
Lovagoltatást és tábori bemutatókat tart: Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület, Fehérvári Huszárok Egyesülete, Váli Hunok
 
A délutáni programokat madarászok és vadászok bemutatói színesítik.
 
A lovas bemutatók sorrendje:
 
17.00                     Fehérvári Huszárok Egyesülete, Váli Hunok
18.00                     Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület
 

Bábosok tere
10.00–19.00 óra
Bartók Béla tér
Közreműködnek a Vörösmarty Színház művészei és népszerű bábszínházak
 
augusztus 13. (szombat)
 
egész napos kézműves foglalkozások
11.00                     Lábodi Ádám és Egger Géza: Jobku és Dzsevu – A nyomozás folytatódik (Vak Béla nyomában)
14.30                     Vaskakas Bábszínház: Ihók és Mihók
17.00                     Nyáry Bernadett és Tűzkő Sándor: A kerek kő
19.00                     Kabóca Bábszínház: Az égig érő paszuly
 
augusztus 14. (vasárnap)
 
egész napos kézműves foglalkozások
11.00                     Lábodi Ádám és Egger Géza: Jobku és Dzsevu – A nyomozás folytatódik (Vak Béla nyomában) (HELYSZÍN: MÁTYÁS KIRÁLY-EMLÉKMŰ ELŐTTI SZÍNPAD)
14.30                     Gabalyda Bábszínház: A csodakút
17.30                     Nyáry Bernadett és Tűzkő Sándor: A kerek kő
19.00                     BÁBaKALÁCS BÁBSZÍNHÁZ: Jambóza Bábcirkusz
 
augusztus 15. (hétfő)
 
egész napos kézműves foglalkozások
11.00                     Lábodi Ádám és Egger Géza: Jobku és Dzsevu – A nyomozás folytatódik (Vak Béla nyomában) (HELYSZÍN: MÁTYÁS KIRÁLY-EMLÉKMŰ ELŐTTI SZÍNPAD)
14.30                     Maszk Bábszínház: Nyakigláb, Csupaháj és Málészáj
17.30                     Nyáry Bernadett és Tűzkő Sándor: A kerek kő
19.00                     Maszk Bábszínház: Borok, dalok, bábok
 
 
SCOLA CAPITULARIS ECCLESIAE ALBA REGIAE
10.00–19.00 óra
Országzászló tér
 
Többfunkciós közösségi játszóház: egyik részében tantárgyakhoz köthető feladatokkal kell megküzdeni, a másik részben pedig lehet ékszert készíteni, hímezni, vagy éppen íjászkodni, vívóiskolát végezni. Az iskolai feladatokon kívül két vár várja a családokat különböző játékokkal: lesz akadálypálya, zászlófelvonás, sárkányvadászat.
 
 
Jósok és boszorkányok sikátora
10.00–19.00 óra
Szent János köz
 
Csöppenj vissza a középkorba és ismerd meg a jövőd nálunk!
Egész napos foglalkoztató programok Váradi Eszter Sárával, a Vörösmarty Színház színművészével.
 
 
SÖTÉTEDÉS UTÁN
 
Tüzek tere
21.30 órától
Hotel Magyar Király előtti tér
 
augusztus 13. (szombat)
 
Project Prometheus tűzzsonglőrei
 
augusztus 14. (vasárnap)
 
Firebirds: Swing Over – akrobatikus tűztáncshow
 
augusztus 16. (hétfő)
 
Project Prometheus tűzzsonglőrei
 
  
FÉNY UTCA
21.00–00.00 óra
Fő utca és a Hősök tere
 
 
KORONÁZÁSI SZERTARTÁSJÁTÉK
21.30 óra
Nemzeti Emlékhely

LAPOZHATÓ MŰSORFÜZET